SNPY: jäsentiedote 10/2022

Lokakuun 2022 tiedote

Hyvät jäsenet,

Toivotamme uudet jäsenet tervetulleiksi!

Syksyn koulutuspäivät ”Nuoruus jumissa – mistä apua” pidetään 10-11.11 2022 Helsingissä, auditorio Leonardo da Vinci, Itämerenkatu 11-13. Myös etänä on mahdollisuus osallistua.  Ilmoittautumisaika on menossa. Voit ilmoittautua yhdistyksen nettisivujen kautta www.snpy.fi. Koulutuspäivien ohjelma on ajankohtainen ja laaja joukko nuorisopsykiatrian alan ammattilaisia valottaa monesta näkökulmasta, miten nuoret voivat Suomessa vuonna 2022. Lämpimästi tervetuloa mukaan!

Kevään  koulutuspäivien ajankohta on 13-14.4. 2023. On hyvä varata aika jo kalentereihin.

Yhdistyksen kirjasto, joka aiemmin oli Nuorisotiedon kirjastossa, on nyt omana kokoelmana Rikosseuraamusalan koulutuskeskuksessa Tikkurilassa Vernissakatu 2 A 01301 Vantaa. Kirjoja voi lainata myös kaukolainauksena. Löydät linkin kirjastoon nettisivuiltamme.

Toivotamme kaikille hyvää syksyn jatkoa!

Ystävällisin terveisin

Suomen nuorisopsykiatrisen yhdistyksen hallitus

Näytä PDF-versio tiedotteesta